Založ si blog

Citáty a porekadlá

“Pamatujte si, vy dobytku jeden, že jste lidi, a že se musíte dívat i skrze temný mrak v daleký prostor a vědět, že zde trvá všechno jen do času, však bůh že je navěky… Člověk je určenej a povolanej k tomu, aby poznal pravdu, aby von vládl svým duchem v nějakej harmonii věčnýho všehomíra, aby se stále vyvinoval a zdělával, postupně vcházel do vyžších sfér inteligentnějších a láskyplnějších světů.”                          J.Hašek, Švejk

“Člověk je nejinteligentnější z živočichů, a taky nejpošetilejší.”
                                                Diogenes

“Člověk si nemůže vybírat – musí zůstat člověkem.”    S.J.Lec

“Hlavní schopností člověka jsou rozum a vůle: rozum, který je nutno vést k pravdě, vůle, kterou je treba podvolit ctnosti. První je cílem logiky, druhé cílem etiky.”                                   D.Diderot

“Žádný člověk nemůže být spoután jinak než sám sebou.”   J.G.Fichte

“Každý jsme ve vesmíru sám. Nějak si z toho musíme pomoci.”  J.Osborne

“V souboji mezi světem a tebou dělej sekundanta světu.”   F.Kafka

“Vlastně jest každý člověk i uprostřed největšího davu osamělý, poněvadž vždy jen rozumí sobě.”                          K.H.Mácha

“Jsem člověk – nic lidského, myslím, mi není cizí.”    Menandros

Nádhrná věc je člověk, je-li člověkem.          Latinské

Hanba im! Sláva nám!

24.03.2011

Hanba im! Sláva nám! Za druhej svetovej vojny bol slovenský štát spojencom Adolfa Hitlera. Slováci vypovedali vojnu USA. Z tých čias sa traduje anekdota: Dvaja slovenskí drotári sa o vypovedaní viac »

Kniha byliniek

23.03.2011

Autorom nasledujúcich textov je košický rodák Sándor Márai (1900 – 1989), maďarský publicista a spisovateľ. Vyšli pod názvom Kniha byliniek, Kalligram 2002, preložil Peter Macsovszky. O viac »

Šľak ma ide trafiť

22.03.2011

Šľak ma ide trafiť z chrumkavosti Šľak ma ide trafiť, keď niečo, čo má byť chrumkavé, nie je chrumkavé. Podľa mňa by malo byť na svete všetko chrumkané. Celý svet by mal byť jeden viac »

Veľká Británia, Londýn, Big Ben, parlament, Westminsterský most

Britský parlament sa stal terčom kybernetického útoku

24.06.2017 19:07

Britský parlament sa stal terčom kybernetického útoku. Niekto sa pokúsil vniknúť do osobných účtov, informoval BBC zdroj z Dolnej snemovne.

počasie, horúčava, leto, teplomer

V Texase sa deti udusili v aute, matka ich tam nechala za trest

24.06.2017 19:00

Žena z amerického Texasu, ktorej dve malé deti sa udusili v aute počas horúčav na konci mája, ich vo vozidle nenechala nedopatrením, ale naschvál.

volkswagen,  protest, štrajk,

Smolinský: Rokovania odborov s Volkswagenom smerujú k dohode

24.06.2017 15:28, aktualizované: 16:40

Sobotňajšie rokovanie Moderných odborov Volkswagen s vedením firmy neskončili úspechom. Ako uviedol šéf odborov Zoroslav Smolinský, budú pokračovať a "smerujú k dohode".

fico

Slovensko chce liekovú agentúru, podľa Fica tak pribudne asi tisíc pracovných miest

24.06.2017 14:04

Premiestnenie Európskej liekovej agentúry z Veľkej Británie na Slovensko by znamenalo vznik nových pracovných miest. Uviedol to premiér Robert Fico.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 115146x
Priemerná čítanosť článkov: 822x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy