Založ si blog

Citáty a porekadlá

“Lidé sa starají tisíckrát více o to, aby získali bohatství, než aby vzdělali svůj rozum a své srdce, ačkoliv je pro lidské stěstí nepochybne důležitější, co člověk je, než co člověk má.”
A.Schopenhauer

“Jedno ti schádzí: Jdi, prodej všecko, co máš, rozdej chudým a budeš mít poklad v nebi; pak přijď a následuj mne!” Kristus

“Na tomto světe máš radost z dobrého jména a na onom světe z dobrého skutku. Bohatství získané bez nich v sobě nic nemá, není ti k radosti, je leda k smutku.” Skja – Pandita

“Co na tom záleží, kolik máš? Čeho nemáš, je daleko víc” Aulus Gellius

“Cím má člověk více, než potřebuje, tím je ustaranější… Bohatství a umění jsou pochybné recepty na výrobu štěstí a krásy.” G.B. Shaw

“Pohrdání bohatstvím je trikem, kterým si filozof hodlá zjednat onu vážnost, jíž se nemohl domoci bohatstvím.” F. La Rochefoucauld

“Bohatství jest úhoř a chudoba ježek.” V.K. Klicpera

“Bohatství je jedním z pědpokladů pro šťastný život.” A. France

“Luxus bohatství je zaplacen bídou chudých.” F. Kafka

Bohatství nemění mravy k lepšímu. Latinské

Lidé jsou jako prsty na rukou: jeden okružen zlatem, ostatní bez. Indonézské

Bohatství je jako moucha: někdy na orchideji – někdy na hnoji. Gruzínské

Hanba im! Sláva nám!

24.03.2011

Hanba im! Sláva nám! Za druhej svetovej vojny bol slovenský štát spojencom Adolfa Hitlera. Slováci vypovedali vojnu USA. Z tých čias sa traduje anekdota: Dvaja slovenskí drotári sa o vypovedaní viac »

Kniha byliniek

23.03.2011

Autorom nasledujúcich textov je košický rodák Sándor Márai (1900 – 1989), maďarský publicista a spisovateľ. Vyšli pod názvom Kniha byliniek, Kalligram 2002, preložil Peter Macsovszky. O viac »

Šľak ma ide trafiť

22.03.2011

Šľak ma ide trafiť z chrumkavosti Šľak ma ide trafiť, keď niečo, čo má byť chrumkavé, nie je chrumkavé. Podľa mňa by malo byť na svete všetko chrumkané. Celý svet by mal byť jeden viac »

Veľká Británia, Londýn, Big Ben, parlament, Westminsterský most

Britský parlament sa stal terčom kybernetického útoku

24.06.2017 19:07

Britský parlament sa stal terčom kybernetického útoku. Niekto sa pokúsil vniknúť do osobných účtov, informoval BBC zdroj z Dolnej snemovne.

počasie, horúčava, leto, teplomer

V Texase sa deti udusili v aute, matka ich tam nechala za trest

24.06.2017 19:00

Žena z amerického Texasu, ktorej dve malé deti sa udusili v aute počas horúčav na konci mája, ich vo vozidle nenechala nedopatrením, ale naschvál.

volkswagen,  protest, štrajk,

Smolinský: Rokovania odborov s Volkswagenom smerujú k dohode

24.06.2017 15:28, aktualizované: 16:40

Sobotňajšie rokovanie Moderných odborov Volkswagen s vedením firmy neskončili úspechom. Ako uviedol šéf odborov Zoroslav Smolinský, budú pokračovať a "smerujú k dohode".

fico

Slovensko chce liekovú agentúru, podľa Fica tak pribudne asi tisíc pracovných miest

24.06.2017 14:04

Premiestnenie Európskej liekovej agentúry z Veľkej Británie na Slovensko by znamenalo vznik nových pracovných miest. Uviedol to premiér Robert Fico.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 115171x
Priemerná čítanosť článkov: 823x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy